Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie challengera w Orleanie i wypadnie z pierwszej 200 rankingu ATP

Jerzy Janowicz (ATP 177) przegrał w trzech setach z Hiszpanem Tommym Robredo (ATP 297) 6:3, 3:6, 5:7 w pierwszej rundzie challengera w Orleanie rozgrywanym w hali na twardym koncie. W puli nagród jest 106,5 tys. euro.

W pierwszym secie było wszystko dobrze. Polak wygrał pewnie 6:3 w nieco ponad pół godziny. Schody zaczęły się w drugiej partii, w której 34-letni Hiszpan poczuł swoją szansę i wygrał 6:3.

Decydujący set lepiej zaczął się dla Janowicza, który szybko przełamał rywala. Robredo odrobił straty i do stanu 5:5 było równo. Potem Robrego przełamał serwis Janowicza i wygrał własne podanie.

Janowicz przed rokiem wygrał turniej w Orleanie. Odpadnięcie w pierwszej rundzie będzie kosztowało Polaka stratę punktów w rankingu ATP i najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia Janowicz będzie sklasyfikowany w trzeciej setce.