WTA w Tokio. Linette w ćwierćfinale po ekscytującym meczu z Putincewą

Magda Linette (109 WTA) przegrywała z reprezentantką Kazachstanu Julią Putincewą (38 WTA) w trzecim secie 3:5, ale nie poddała się. Obroniła dwie piłki meczowe i wygrała cztery gemy z rzędu. Po prawie trzygodzinnym boju pokonała rywalkę 4:6, 6:3, 7:5 i w ćwierćfinale zagra z Karoliną Woźniacką.

Trwa wspaniała passa Linette, która do turnieju awansowała z eliminacji, a już zawędrowała do ćwierćfinału. Mecz z Putincewą miał dramatyczny przebieg. Pierwsze dwa sety były jeszcze dość spokojne - pierwszą partię Polka przegrała, bo raz straciła swoje podanie, a w drugiej Linette wygrała trzy gemy z rzędu od stanu 3:3.

Trzeci set to był już thriller. Na początku lepsza była Putincewa, która prowadziła już 5:3 i miała awans niemal w kieszeni. Ale Linette obroniła dwie piłki meczowe i ku rozpaczy rywalki wygrała cztery ostatnie gemy. - To szaleństwo! - komentowała na gorąco szczęśliwa Polka, która o półfinał zagra z Karoliną Woźniacką.

W innym ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się z mistrzynią olimpijską - Portorykanką Monicą Puig.