Sensacja porażka Novaka Djokovicia w Monte Carlo

Jiri Vesely (ATP 55) pokonał Novaka Djokovicia (ATP 1) w II rundzie turnieju ATP w Monte Carlo. To dopiero druga porażka Serba w tym sezonie.

Do tej pory w tym sezonie Djoković przegrał jedynie w Dubaju z Feliciano Lopezem. Wówczas poddał mecz po przegraniu pierwszego seta 3:6 z powodu kontuzji oka. Poza tą porażką Djoković wygrywał kolejno w Dausze, Melbourne (Australian Open), Indian Wells i Miami, wygrał też oba mecze w spotkaniu z Kazachstanem w Pucharze Davisa.

W Monte Carlo Djoković bronił tytułu wywalczonego przed rokiem. W I rundzie miał wolny los, a w swoim pierwszym w tym roku meczu na mączce nie sprostał Vesely'emu. Po przegraniu pierwszego seta w drugim wygrał 6:2, ale w decydującym znów lepszy był Czech.

Djoković po raz ostatni pierwszy mecz w turnieju przegrał w 2013 roku w Madrycie. Z tak nisko notowanym rywalem nie przegrał od 2010 roku, kiedy przegrał w Queens Clubie z Belgiem Xavierem Malissem (wówczas 74. gracz rankingu ATP). To także pierwsza porażka Djokovicia na mączce z graczem spoza pierwszej 50 ATP od 2007 roku.

W III rundzie Vesely zmierzy się z Włochem Paolo Lorenzim lub Francuzem Gaelem Monfilsem.

Jak one się zmieniły! Część 3: Najlepsze tenisistki świata [ZDJĘCIA]