Ranking WTA. Agnieszka Radwańska znów jest drugą rakietą świata

Agnieszka Radwańska znów jest drugą tenisistką świata. Polka w najnowszym notowaniu rankingu WTA wyprzedziła Niemkę Angelique Kerber.

Polka i Niemka już kolejny raz zamieniają się miejscami. Kerber awansowała na drugie miejsce po raz pierwszy w styczniu po triumfie w Australian Open. Później miała kilka słabszych tygodni i 21 marca Radwańska po blisko 3,5-letniej przerwie odzyskała pozycję wiceliderki .

Nie na długo. Z turnieju w Miami Polka odpadła w IV rundzie i znów spadła za Kerber , która doszła tam do półfinału. Kolejne notowanie rankingu przyniosło kolejną zmianę. Choć Radwańska nie zagrała w Katowicach gdzie w zeszłym roku awansowała do półfinału, to większe straty poniosła Kerber w Charleston. Przed rokiem wygrała ten turniej, a teraz poddała mecz półfinałowy i w rezultacie znów jest za Polką.

Ten tydzień nie przyniesie żadnych zmian w czołówce. W kalendarzu nie ma dużych turniejów, gdyż to czas zarezerwowany na rozgrywki Pucharu Federacji (FedCup). Polki w sobotę i niedzielę zagrają w Inowrocławiu z Tajwanem.

Czołówka rankingu WTA:

Zobacz wideo
Więcej o: