Serena Williams o Marii Szarapowej: wzięła odpowiedzialność, zawsze wykazywała się odwagą

- To po prostu wzięcie odpowiedzialności. Przyznała się, że jest w stanie i jest gotowa, by to zrobić - Serena Williams ma o przyłapanej na zażywaniu niedozwolonego środka Marii Szarapowej same ciepłe słowa

- To po prostu wzięcie odpowiedzialności. Przyznała się, że jest w stanie i jest gotowa, by to zrobić - mówi o Szarapowej najlepsza tenisistka świata. - Mam tylko nadzieję, że ta sytuacja skończy się dla wszystkich jak najlepiej - 21-krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych broni Rosjanki, choć co do jej tłumaczeń można mieć wątpliwości.

- Uważam, że zawsze wykazywała się odwagą i wielkim sercem we wszystkim, czego dokonywała i ten przypadek niczym się nie różni - powiedziała Amerykanka.

Wiele marek przerwało na razie współpracę z przyłapaną na dopingu tenisistką. Wśród nich jest m.in. Nike.

- Odnieśli sukces. Podejmują własne decyzje. A zatem to chyba jasne, że wiedzą jak postępować - skomentowała Williams, nie chcąc wchodzić między bronioną przez siebie tenisistkę a również swojego partnera reklamowego.

Williams dodała, że jest zaskoczona i zszokowana.

Zobacz wideo

Szarapowa na meldonium

28-letnia rosyjska tenisistka Maria Szarapowa przyznała, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego, który przeprowadzono podczas tegorocznego Australian Open. Zabroniona substancja odkryta w jej ciele to meldonium. Międzynarodowa Federacja Tenisowa ogłosiła, że Rosjanka będzie zawieszona od 12 marca.

Szarapowa w poniedziałek tłumaczyła się, że nie sprawdziła korespondencji informującej jej o zmianach w przepisach substancji niedozwolonych. Światowa Agencja Antydopingowa poinformowała, że ostrzegała tenisistkę pięciokrotnie w dniach 3-29 grudnia 2015- czytaj więcej .

Meldonium na topie

Wszystko czego dotknie Maria Szarapowa od razu zaczyna się sprzedawać. Afera dopingowa z udziałem Marii Szarapowej natychmiast zwiększyła zapotrzebowanie na zażywaną przez nią substancję - czytaj więcej o niespodziewanych skutkach skandalu .

Czy wierzysz w wymówki Szarapowej?
Więcej o: