Tenis. Co powie Maria Szarapowa?

Maria Szarapowa zwołała na poniedziałkowy wieczór konferencję prasową by wygłosić, jak sama okresliła, ?ważne oświadczenie?. Pojawiają się spekuklacje, że 28-letnia Rosjanka może zakończyć karierę.

Szarapowa, w przeszłości pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszelmowych, jest obecnie siódma w rankingu WTA. W tym sezonie zagrała jedynie w Australian Open, w którym przegrała w ćwierćfinale z Sereną Williams. Wcześniej i później wycofywała się z turniejów z powodu kontuzji przedramienia. Niedawno ogłosiła, że nie zagra też w prestiżowym Indian Wells.

Konferencja ma się rozpocząć o 21 polskiego czasu w Los Angeles. Agent tenisistki Max Eisenbud nie ujawnił tematu oświadczenia, co wywołało spekulacje na Twitterze. Czy tenisistka jest w ciąży? Może przerwie lub zakończy karierę?

Szarapowa pierwsze zawodowe turnieje grała już w 2001 roku jako 14-latka. Trzy lata później wygrała Wimbledon, a w 2005 roku została liderką rankingu WTA. Kolejne triumfy w Szlemach odnosiła w 2006 (US Open), 2008 (Australian Open) 2012 i 2014 (w obu przypadkach Roland Garros).

Poza kortem inwestuje w słodycze, które sprzedaje pod marką Sugarpova. Współtworzy też kolekcje ubrań i biżuterii.

Transmisja na żywo z konferencji Szarapowej będzie dostępna w internecie.

 

Szarapowa jako ambasadorka Porsche [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Co ogłosi Maria Szarapowa?
Więcej o: