Tenis. Roger Federer trafił na stół operacyjny

Roger Federer przeszedł artroskopię kolana w jednej ze szwajcarskich klinik. Trzeci tenisista rankingu ATP wycofał się z udziału w turniejach w Dubaju i Rotterdamie.

Federer uszkodził kolano w półfinałowym meczu Australian Open, przegranym w czterech setach z późniejszym triumfatorem, Serbem Novakiem Djokoviciem. - To dla mnie niefortunne, bo przez całą karierę dopisywało mi zdrowie. Lekarze zapewnili mnie, że operacja zakończyła się sukcesem i przy odpowiedniej rehabilitacji wkrótce będę mógł wrócić na kort - powiedział Federer.

W przeszłości 17-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych rzadko miewał poważne urazy. W 2005 roku po kontuzji stopy pauzował sześć tygodni, a w 2008 roku zmagał się z mononukleozą i kontuzją pleców.

Z powodu zabiegu i rehabilitacji Szwajcar nie zagra w ABN AMRO World Tennis Tournament w Rotterdamie (8-14 lutego) oraz Dubai Duty Free Tennis Championships w Dubaju (22-27 lutego).

- Jestem zawiedziony, że muszę odpuścić starty w Rotterdamie i Dubaju, bo to dwa z moich ulubionych turniejów ATP - powiedział Federer, który w Dubaju wygrał siedem razy, w tym w zeszłym roku.

Kim był chłopak Radwańskiej? Czy Vonn i Woods wciąż są razem? Słynne sportowe pary[QUIZ]

Zobacz wideo
Czy Roger Federer zdoła wygrać 18 tytuł wielkoszlemowy?
Więcej o: