Tenis. Depresja Petković. "Nienawidzę sporej części tenisa". Skończy karierę?

Po ostatniej porażce 0-6, 0-6 Andrea Petković dała upust swoim emocjom i popłakała się. Teraz ujawniła, że cierpi na depresję. 28-letnia tenisistka nie wie, co dalej z jej karierą.

Niemka serbskiego pochodzenia ma za sobą ostatni turniej w tym sezonie, jaki rozegrany został w Chinach. W Zhuhai Petković przegrała a Carlą Suarez Navarro. Hiszpanka rozbiła reprezentantkę Niemiec 6:0, 6:0, a mecz trwał zaledwie 51 minut. Co dalej? - Muszę dowiedzieć się, czy chcę nadal grać. Obecnie nienawidzę sporo elementów tenisa. W ostatnich dwóch, trzech miesiącach straciłam pasję. Będę teraz spała przez cztery dni bo czuję, że nie spałam przez ostatnie dwa miesiące.

- Gdy byłam w domu, czułam się szczęśliwa. Ale gdy powróciłam do gry byłam przybita. Tak bardzo, że nie chciałam wstawać z łóżka.

- Po prostu chciałam być w domu. Ale ponieważ jestem profesjonalistką po prostu trenowałam dalej, robiłam wszystko jak zawsze. To było jak tortury. Każda minuta. Czułam, że to pierwszy rok w którym trochę straciłam, ponieważ uprawiam tenis. To zaczęło się pod koniec 2014 roku.

Petković grała w półfinale Rolanda Garrosa w 2014 roku i zajmowała nawet dziewiąte miejsce w rankingu WTA. W czerwcu wyznała, że ma problemy związane z nadmierną ambicją. - Musiałam nauczyć się kontrolować moje myśli i emocje, używać ich na swoją korzyść - wyjawiła.

Zobacz wideo

Tenisistki hucznie świętowały Halloween [ZDJĘCIA]

Więcej o: