WTA Finals. Radwańska może zostać dwunastą tenisistką, która zarobiła ponad 20 mln dolarów na korcie

Agnieszka Radwańska jeszcze w tym roku może zostać dwunastą tenisistką, która zarobiła ponad 20 mln dolarów na korcie. Stanie się tak, jeśli awansuje do finału turnieju WTA Finals.

Jak do tej pory Radwańska zarobiła 19,373,713 dolarów. Daje jej to dwunaste miejsce i pierwsze spośród zawodniczek, które nie przekroczyły bariery 20 mln.

Za rozegranie trzech meczów w fazie grupowej WTA Finals dostała 151 tys. Zwycięstwo z Simoną Halep dało jej dodatkowe 153 tys. Awans do półfinału to kolejne 40 tys. Oznacza to, że w Singapurze zarobiła już 344 tys.

Do bariery 20 mln brakuje jej niecałych 300 tys. Ogromny bonus finansowy przyniesie jej udział w finale - wyceniony został on na 590 tys. To pozwoliłoby przekroczyć Radwańskiej 20 mln. Zwycięstwo w finale powiększyłoby jej konto aż o 1,160 mln dolarów.

Tuż za Radwańską jest Swietłana Kuzniecowa (19,348,022) oraz Petra Kwitowa (19,247,180). Rosjanka nie gra jednak w WTA Finals, przez co Polkę może w najbliższym czasie wyprzedzić jedynie Czeszka.

W rankingu zarobków z tego sezonu Radwańska jest dziewiąta. Na jej konto przybyły niemal równo 2 miliony.

Zdecydowaną rekordzistką - zarobiła więcej niż druga Maria Szarapowa i trzecia Venus Williams razem wzięte - jest Serena Williams. W całej karierze zarobiła ponad 74 mln dolarów (10,6 mln w tym sezonie). Warto przypomnieć, że wszystkie kwoty odnoszą się jedynie do nagród pieniężnych otrzymywanych za osiągnięcia w danych turniejach. Umowy sponsorskie to inne ważne źródło przychodu tenisistek.

Czołówka najlepiej zarabiających tenisistek w historii (stan na 26 października):

Czołówka najlepiej zarabiających tenisistek w historiiCzołówka najlepiej zarabiających tenisistek w historii WTA

Poznajcie ambasadorkę piłkarskich MŚ 2018 [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Czy Agnieszka Radwańska wygra WTA Finals 2015?
Więcej o: