WTA Finals. Agnieszka Radwańska z zagraniem dekady?! Dziennikarz zachwycony. Przy piłce setowej! [WIDEO]

Agnieszka Radwańska pokonała w ostatnim meczu grupowym turnieju WTA Finale Simonę Halep 7:6 (7-5), 6:1 i nadal ma szansę na awans do półfinału. Polka przy piłce setowej w I secie popisała się fenomenalnym zagraniem. Dziennikarz robiący z nią pomeczowy wywiad nazwał to ?zagraniem dekady?.

Agnieszka Radwańska słynie z pięknych zagrań. Wielokrotnie wygrywa plebiscyty WTA na zagranie miesiąca, do niej też należą tytuły za zagranie roku 2013 i 2014. Teraz szykuje się kolejne wyróżnienie. W tie-breaku I seta polska tenisistka przegrywała już 1:5. Wtedy jednak rozpoczęła swoją pogoń, którą zwieńczyła wygraniem kapitalnej akcji przy piłce setowej. I właśnie o tę akcję chodzi.

Oczywiście Radwańska wprawiła tenisowy świat w zachwyt. "Jedno z najlepszych zagrań w roku" - napisał chociażby dziennikarz tennis.com Matt Cronin.

Jose Morgado z portugalskiego dziennika Record: "Absolutnie nieprawodpodobny występ"

Było to 500. zwycięstwo Radwańskiej w karierze. Z tej okazji dostała od razu po meczu kwiaty od organizatorów. Dzięki zwycięstwu Szarapowej w dwóch setach Polka zagra w półfinału turnieju w Singapurze. Czytaj, z kim może się zmierzyć >>