Tenis. Radwańska trzecia w power rankingu i "macha rakietą, jakby to była magiczna różdżka"

Agnieszka Radwańska zajmuje trzecie miejsce w power rankingu portalu Tennis.com. Za to portal ESPN pisze o niej, że "macha rakietą, jakby to była magiczna różdżka".

Tennis.com co miesiąc prezentuje nowy power ranking. To forma zabawy, w której uwzględniane są przede wszystkim ostatnie wyniki (ale nie tylko) i na tej podstawie klasyfikuje się wszystkich tenisistów oraz tenisistki - bez podziału na płeć. Pierwsze miejsce zajmuje Serb Novak Djoković. - Czy ktokolwiek go zatrzyma? Nie zapowiada się na to - uzasadniono.

Najlepszą tenisistką jest Hiszpanka Garbine Muguruza. - Awansowała do finału w Wuhan i wygrała w Pekinie, co czyni ją jedną z głównych faworytek w WTA Finals w Singapurze.

Podobnie jak i Muguruza Radwańska wcześniej nie była notowana. - Miała problemy w pierwszej połowie tego roku i wydawało się, że nie awansuje na kończący rok turniej. Jej odrodzenie rozpoczęło się na Wimbledonie, a wygrane turnieje w Tokio i w Tiencinie w połączeniu z półfinałem w Pekinie dały jej pewny udział w Singapurze - napisano. Pełny ranking - czyli 25 czołowych pozycji - pod tym linkiem.

Polkę chwali również portal ESPN. - Agnieszka Radwańska zasługuje na pochwały za styl, w jakim wygrała drugi z ostatnich czterech turniejów. Pokonała w finale Dankę Kovinić w bezlitosny sposób. 6-1, 6-2 w mniej niż godzinę. Ten występ przypomniał o jej lepszych czasach, gdy jako finalistka Wimbledonu w 2012 roku była numerem dwa na świecie - pisze Peter Bodo. Zwraca uwagę na jej słaby sezon i fakt, że wypadła poza pierwszą dziesiątkę rankingu, ale dzięki ostatnim triumfom wróciła do elity i zagra w WTA Finals.

- Gra inaczej od rywalek. Nie ma takiej siły jak one, ale kreatywnie korzysta z przestrzeni na korcie, świetnie przewiduje zdarzenia i ma dobrą koordynację ręka-oko. Kapitalnie się ją ogląda, jest wątła, ale i sprytna. Macha rakietą, jakby była magiczną różdżką - chwali ją amerykański portal.

WTA Finals w Singapurze rozpocznie się 25 października, a zakończy 1 listopada. Ze względu na kontuzję w turnieju udziału nie weźmie liderka rankingu i obrończyni tytułu Serena Williams. Pewne udziału są Simona Halep, Garbine Muguruza, Maria Szarapowa, Petra Kwitowa, Agnieszka Radwańska, Angelique Kerber oraz Flavia Pennetta (według kolejności rankingu "Droga do Singapuru").

Zostało już tylko jedno miejsce. Obecnie zajmuje je Lucie Safarowa, a rezerwowymi tenisistkami byłyby Timea Bacsinszky oraz Venus Williams. O udziale w turnieju marzy jeszcze Carla Suarez Navarro, która obecnie gra w turnieju w Moskwie.

Szarapowa jako ambasadorka Porsche [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Więcej o: