Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie turnieju w Pekinie

Agnieszka Radwańska wygrała po trudnym meczu 4:6, 6:1, 6:4 z Niemką Moną Barthel (WTA 53) i awansowała do trzeciej rundy turnieju w Pekinie. Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Madison Keys.

Mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. Stosunkowo łatwo było tylko w drugim secie, który Radwańska wygrała 6:1. Mecz zaczęła jednak od słabego pierwszego seta, w którym dała się wciągnąć rywalce w chaotyczne tempo gry i przegrała 4:6. W trzeciej partii zarówno Radwańska jak i Barthel miały problem z utrzymaniem swojego podania. Rywalka od połowy seta grała z kontuzją prawego nadgarstka, Polka umiała przewagę wykorzystać.

Radwańska awansowała do III rundy turnieju w Pekinie. Czeka tam na nią Amerykanka Madison Keys (WTA 19). Z dotychczasowych pięciu meczów z Amerykanką wygrała cztery, ale w ostatnim pojedynku - trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open - górą była zawodniczka z USA.

26-letnia Polka wygrała tę imprezę cztery lata temu. Tegoroczny start w tych zawodach jest dla niej tym istotniejszy, że wciąż walczy o zapewnienie sobie udziału w kończącej sezon imprezie WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Obecnie w rankingu "Road to Singapore" plasuje się na 12. pozycji.