Jerzy Janowicz odpadł w drugiej rundzie turnieju w Hamburgu

Rozstawiony z numerem piątym Urugwajczyk Pablo Cuevas okazał się zbyt silnym rywalem dla Jerzego Janowicza. Polski tenisista przegrał w trzech setach 3:6, 6:4, 2:6 w drugiej rundzie turnieju w Hamburgu.

Cuevas przez cały mecz był stroną przeważającą, grał solidnie i skutecznie, wystrzegał się błędów. U Janowicza więcej było chaosu i zrywów. Czasem były one skuteczne, jak w drugim secie, i kończyły się dla Polaka dobrze. Czasem były główną przyczyną tarapatów.

Wydawało się, że po dobrym tenisie w drugim secie i wygranej, w trzeciej partii Janowicz ruszy do ataku. Niestety, jego gra nagle się posypała. Polak dał się przełamać w pierwszym gemie, potem próbował jeszcze walczyć, ale Cuevas, specjalista od gry na czerwonej mączce, czekał na błędy Polaka, sam skupiał się na precyzyjnym wykańczaniu swoich akcji. Janowicz przestał wierzyć w wygraną w siódmym gemie, gdy rywal przełamał go po raz drugi.

Dla Janowicza turniej w Hamburgu zakończył się na drugiej rundzie. Teraz Polak przenosi się za ocean, gdzie będzie grał w turniejach przed wrześniowym US Open.