Puchar Davisa. Zwycięski Janowicz, Polska pokonała Ukrainę

Jerzy Janowicz pokonał Serhija Stachowskiego 6-1, 7-6, 3-6, 6-3, dzięki czemu Polska pokonała Ukrainę 3-1 i awansowała do baraży o Grupę Światową. Rywala poznamy w przyszłym tygodniu.

W piątkowym starciu Janowicz przegrał z Ołeksandrem Dołgopołowem. Z teoretycznie silniejszym Stachowskim grał znacznie lepiej. Pierwszy set trwał zaledwie 20 minut, jego rywal wygrał tylko jednego gema. Drugi set był dużo bardziej wyrównany, do stanu 5-5 obaj tenisiści wygrywali gemy przy własnych serwisach. Stachowski przełamał wtedy Janowicza, ale po chwili Polak odpłacił się Ukraińcowi w podobny sposób. Ostatecznie Janowicz wygrał tie-breaka do trzech.

Trzecia partia wyglądała dużo gorzej od stanu 2-2. Janowicz przegrał trzy kolejne gemy i niedługo potem całą odsłonę do trzech. Czwarty set na samym początku bardzo się dłużył, trzeci gem trwał ponad 10 minut. Ostatecznie wygrał go Janowicz, choć rywal miał bardzo dużo okazji do przełamania go. Przy stanie 3-2 Polak przełamał rywala, co było kluczowym momentem tego seta. Janowicz wygrał go do trzech, kończąc całe spotkanie asem serwisowym.