Jerzy Janowicz bez awansu do półfinału w Halle

Jerzy Janowicz na ćwierćfinale zakończył udział w turnieju na kortach trawiastych w Halle. W piątkowym meczu o półfinał Polak przegrał z piątym na świecie Japończykiem Keim Nishikorim 4:6, 7:5, 3:6.

Janowicz sprawił mnóstwo problemów piątemu tenisiście w rankingu ATP, ale meczu nie był w stanie wygrać. Pierwszy set to była walka gem za gem aż do stanu 5:4, gdy Polak popełnił dwa błędy przy swoim serwisie. W drugim secie Janowicz się obudził, przejął kontrolę nad grą i rozstrzygnął set na swoją korzyść (7:5). Nishikori lepiej wytrwał trudy meczu, był skuteczniejszy w długich wymianach, przestał nabierać się na skróty Polaka i lepiej odbierał serwisy. Decydującego trzeciego seta wygrał 6:3.

24-letni łodzianin nie grał wcześniej ani razu z piątym obecnie w światowym rankingu Azjatą. Piątkowe spotkanie trwało dwie i pół godziny. Janowicz popisał się siedmioma asami, a Nishikori ośmioma.

W pierwszej rundzie Polak wygrał z rozstawionym z numerem szóstym Urugwajczykiem Pablo Cuevasem 6:3, 6:4, a w kolejnej pokonał Kolumbijczyka Alejandro Fallę 6:2, 5:7, 6:2.

Phelps, Haye, Pudzianowski - najlepiej zbudowani sportowcy poszczególnych dyscyplin [CZĘŚĆ I]

źródło: Okazje.info