Tenis. Martina Hingis zmienia partnerkę deblową

Martina Hingis grająca dotąd w parze z Włoszką Flavią Pennettą w najbliższych dużych turniejach w Indian Wells i Miami będzie występować z Sanią Mirzą z Indii.

Hingis to jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek w historii. W wieku 19 lat w 1999 roku miała już na koncie pięć tytułów wielkoszlemowych. Cztery lata później zakończyła karierę, następnie wróciła do singla, a od zeszłego roku znów regularnie występuje, ale jedynie w deblu, w którym w latach 1996-2002 wygrała dziewięć turniejów wielkoszlemowych.

Z Pennettą Hingis doszła między innymi do finału US Open w 2014 roku oraz wygrała mniejsze turnieje w Wuhan i Moskwie. Teraz spróbuje swoich sił z Mirzą, najbardziej utytułowaną tenisistką z Indii. W 2007 roku doszła ona do 27. miejsca na świecie w singlu, ale od lat gra już tak samo jak Szwajcarka jedynie w deblu. Ostatnio grała z Su-wei Hsieh z Tajwanu, która teraz utworzy parę z Pennettą.

- Moje wyniki z Hsieh nie były jakieś nadzwyczajne w pięciu turniejach, które rozegrałyśmy od stycznia - powiedziała Mirza, argumentując rozstanie niemożliwością zgrania się na korcie z partnerką z Tajwanu. - Teraz będę grać z Martiną, która jest jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek w WTA - dodała 28-letnia Mirza, obecnie piąta zawodniczka deblowego rankingu WTA. 34-letnia Hingis jest sklasyfikowana dwa miejsca niżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.