WTA w Dubaju. Radwańska wygrywa, choć miała problemy

Agnieszka Radwańska (8. w rankingu WTA) pokonała Francuzkę Carolinę Garcię (30. miejsce) 6-3, 2-6, 6-3 w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA w Dubaju. W kolejnej rundzie Radwańska zagra z Garbine Muguruzą Blanco. Spotkanie zostanie rozegrane w środę o 9. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Pierwszy set był bardzo wyrównany do stanu 3-3. Obie tenisistki zdołały się raz przełamać, ale to Polka wygrała trzy kolejne gemy. Przy decydującej piłce Garcia popełniła podwójny błąd serwisowy. Jednak Radwańskiej taki błąd przydarzył się aż siedmiokrotnie na przestrzeni całego spotkania. Drugą partię Polka gładko przegrała 2-6. W jej trakcie, przy stanie 1-4, nasiliły się jej problemy ze zdrowiem. Jest przeziębiona. Przerwa trwała aż 10 minut, ale losów tego seta nie potrafiła już odwrócić.

Na szczęście wszystko odmieniło się w trzecim secie. Radwańska szybko wyszła na prowadzenie 3-0, którego nie oddała aż do końca. Ostatecznie wygrała 6-3, kończąc mecz asem serwisowym (trzecim w tym spotkaniu).

W trzeciej rundzie jej rywalką będzie Hiszpanka Garbine Muguruza Blanco. W drugiej rundzie pokonała Serbkę Jelenę Janković 6-3, 6-1. Mecz odbędzie się w środę o 9.