WTA w Sydney. Porażka Radwańskiej na oczach Navratilovej

Agnieszka Radwańska (6 WTA) odpadła w II rundzie turnieju na twardych kortach w Sydney. Polka przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą (24 WTA) 6:3, 6:7 (4-7), 2:6. Po raz pierwszy na korcie towarzyszyła Radwańskiej Martina Navratilova.

Faworytką starcia była Radwańska. Polka przystępowała do meczu po wygraniu z Jerzym Janowiczem Pucharu Hopmana i ograniu - już w Sydney - Alize Cornet. Tymczasem urodzona w Wenezueli Hiszpanka w ostatnim tygodniu nawet nie trenowała, wycofała się z turnieju w Brisbane z powodu kontuzji kostki. Co więcej nigdy nie pokonała polskiej tenisistki. Przegrała z nią dwa dotychczasowe spotkania.

Początek meczu przebiegał planowo. Polka kapitalnie serwowała, a Hiszpanka nie mogła trafić serwisem w kort. Im dłuższe tenisistki grały wymiany, tym bardziej rosły szanse Polki na ich wygranie. Do wygrania pierwszej partii wystarczyło Radwańskiej jedno przełamanie przy stanie 3:2. Hiszpanka nie miała nic do powiedzenia przy podaniach naszej tenisistki.

W drugim secie ofensywnej Hiszpance wciąż doskwierała słaba skuteczność pierwszego serwisu, ale podczas wymian posyłała już takie bomby, przy których Radwańska nie miała wiele do powiedzenia. Przegrywała już 1:4, by ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. Ale w nim lepsza o trzy piłki okazała się Hiszpanka.

Przed ostatnim setem rywalka Radwańskiej wzięła długą przerwę medyczną, co nie wpłynęło pozytywnie na dyspozycję Polki. Dodatkowo nie pomagały jej głośne okrzyki hiszpańskich kibiców oraz częste wahania i pomyłki sędziów spotkania (na korcie nie można było wziąć challenge'a). W Hiszpankę wstąpiły nowe siły i rozkręcała się z gema na gem. Choć pierwsze podania wciąż u niej kulały - raz dała się przełamać - to sama przełamała Polkę aż trzy razy. W końcówce spotkania wychodziło jej już wszystko, nawet serwis. Zakończyła mecz dwoma asami.

Po raz pierwszy na korcie Radwańskiej towarzyszyła konsultantka Martina Navratilova. Szczęścia nie przyniosła, ale przynajmniej będzie miała dobry materiał do analizy, co trzeba szybko poprawić przez zbliżającym się Australian Open.

Zobacz wideo

Materiały partnera Nike Performance VAPOR COURT Obuwie do tenisa Multicourt medium ash/hyper punch/white Nike Performance MARIA DAY Top magnet grey Nike Performance ADVANTAGE Top black

Więcej o: