Fed Cup. Szarapowa potwierdziła udział w meczu Polska-Rosja

Prezes Rosyjskiej Federacji Tenisowej Szamil Tarpiszczew potwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikowi ?Sport-Ekspres?, że chęć występu w spotkaniu Fed Cup by BNP Paribas w Kraków Arenie (7-8 lutego 2015 r.) zgłosiły: Maria Szarapowa, Jekaterina Makarowa, Anastazja Pawliuczenkowa i Jelena Wiesnina. - Mecz w Krakowie mamy już całkowicie potwierdzony - powiedział.

- Przeciwko Polsce może zagrać Witalia Diaczenko, która miała dobre wyniki w ostatnim sezonie. Na pewno zagra Maria Szarapowa, być może też: Kuzniecowa, Makarowa, Wiesnina i Pawliuczenkowa. Czyli mamy sześć dziewczyn na cztery miejsca w drużynie, bo wszystkie potwierdziły chęć gry - powiedział Tarpiszczew.

Szef rosyjskiej federacji podkreślił w wywiadzie, że Szarapowa na pewno zagra z Polską, a także planuje w 2015 roku występ w drugim meczu reprezentacji w kwietniu. Będzie to albo półfinał Grupy Światowej przeciwko Niemcom lub Australii (w razie wygranej Rosjanek w Krakowie) lub w barażu o utrzymanie w ośmiozespołowej elicie.

- W przypadku drugiego meczu jeszcze nie rozmawialiśmy o szczegółach, bo nie wiadomo gdzie i z kim będziemy grać. Ale pierwszy mecz w Krakowie mamy już całkowicie potwierdzony -powiedział Tarpiszczew.

Szarapowa jest obecnie druga w rankingu WTA Tour, Makarowa zajmuje w nim 11. miejsce, Pawliuczenkowa - 24., a Kuzniecowa - 27. Wiesnina w singlu jest sklasyfikowana dopiero na 64. pozycji na świecie, ale w deblu jest numerem siedem. Od trzech lat tworzy z Makarową zgrany duet, a w dorobku mają m.in. dwa wielkoszlemowe triumfy w Roland Garros (2013) i US Open (2014).

Tarpiszczew jako kapitan doprowadził drużynę Rosji do czterech triumfów w rozgrywkach Fed Cup w latach 2004-05, 2007-08. Od 2014 roku funkcję tę pełni Anastazja Myskina, która będzie musiała zgłosić do Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) cztery wybrane zawodniczki najpóźniej we wtorek 27 stycznia.

W podobnej sytuacji będzie za niespełna miesiąc kapitan Tomasz Wiktorowski, który na grudniowej konferencji Polskiego Związku Tenisowego również podał szeroki skład swojej drużyny. Potwierdził, że liderką będzie Agnieszka Radwańska, szósta w rankingu WTA Tour. Szanse na powołanie mają również: Magda Linette - 133. na świecie, Katarzyna Piter - 156., Paula Kania - 163., Urszula Radwańska - 179. oraz deblistki Klaudia Jans-Ignacik (60. w grze podwójnej) i Alicja Rosolska (61.).

Co to był za rok dla polskich kibiców! Powspominaj i wygraj 500 zł [KONKURS]

Więcej o: