Tenis. Kłótnia Federera z Wawrinką. Wszystko przez żonę Federera?

- Płaczek - miała krzyknąć w kierunku Stanislasa Wawrinki Mirka Federer w trakcie meczu z jej mężem w półfinale ATP World Tour Finals. To rozpoczęło ostrą wymianę zdań między szwajcarskimi tenisistami już po zakończonym pojedynku.

Sytuację, która sprowokowała kłótnię pomiędzy Szwajcarami, świetnie obrazuje nagranie wideo z 11. gema decydującego seta. Wawrinka nagle przerwał przygotowanie do odbioru serwisu Federera i zwrócił uwagę sędziemu Cedrikowi Mourierowi: - Nie tuż przed serwisem, nie tuż przed serwisem.

Wawrinkę zdenerwowały okrzyki Mirki Federer, żony Rogera, która dopingowała swojego męża między pierwszym a drugim serwisem. Uważa się to za złamanie tenisowej etykiety.

- Płaczek - krzyczy kobieta w trakcie wymiany zdań Wawrinki z arbitrem. Słowa padły z ust Mirki Federer. Wawrinka odwrócił się do Federera i spytał: - Co ona powiedziała?

Wtedy kibice zaczęli buczeć i gwizdać.

Po meczu, który wygrał Federer, doszło pomiędzy Szwajcarami do ostrej wymiany zdań. Obaj niemal rzucili się sobie do gardeł. Wawrinkę okrzyki żony Federera miały zdenerwować, bo to nie był pierwszy raz. Sytuacja zdarzyła się już podczas Wimbledonu.

- Długo rozmawiali w szatni, a potem jeszcze dyskutowali do późnej nocy. Nie wiem, czy coś z tego wyszło dobrego - zdradził ESPN John McEnroe.

Ani Federer, ani Wawrinka sprawy do tej pory nie skomentowali, ale wydaje się, że obaj są już pogodzeni. We wtorek Federer wrzucił na swojego Twittera zdjęcie reprezentacji Szwajcarii, gdzie stoi ramię w ramię z Wawrinką i podpisem "dobrze znów być z chłopakami". Tym samym nieco uspokoił fanów, którzy obawiali się rozłamu w kadrze tuż przed finałowym pojedynkiem Pucharu Davisa. Od piątku Szwajcarzy będą rywalizować z Francuzami.

 

Jak wygląda życie jednego z najsłynniejszych tenisistów świata Roberta Federera? Przeczytaj w książce >>

Federer wegetarianinem? Czego możesz nie wiedzieć o najlepszych tenisistach świata

Czy Wawrinka słusznie się zdenerwował okrzykami żony Federera?
Więcej o: