ATP World Tour Finals. Debel Kubot/Lindstedt awansował do półfinału

Łukasz Kubot w parze z Robertem Lindstedtem awansowali do półfinału turnieju masters w Londynie. W drugim grupowym meczu pokonali rozstawioną z trójką austriacko-brazylijską parę Peya/Soares 6:4, 3:6, 10:6.

To drugie zwycięstwo polsko-szwedzkiej pary w Londynie. W pierwszym meczu Kubot i Lindstedt pokonali najlepszych deblistów świata - bliźniaków Boba i Mike'a Bryanami.

Świetnie w środowym meczu grał Łukasz Kubot. Był pewny na zagrywce, solidnie returnował. To on zdobył decydujące punkty w super tie-breaku, który polsko-szwedzka para wygrała 10:6.

W czwartek w ostatnim meczu Kubot i Lindstedt zmierzą się z parą Rojer/Tecau. Awans mają już w kieszeni, mogą przypieczętować pierwsze miejsce w grupie.

Polsko-szwedzki duet po raz pierwszy bierze udział wspólnie w nieoficjalnych mistrzostwach świata, co zawdzięcza styczniowemu triumfowi w wielkoszlemowym Australian Open.

Zarówno Polak, jak i Szwed wcześniej dwukrotnie rywalizowali w ATP World Tour Finals z innymi partnerami. Lubinianin, z Austriakiem Oliverem Marachem, wystąpił w latach 2009-10, natomiast Szwed - razem z Rumunem Horią Tecau - w 2011 i 2012 roku. Żadnemu z nich nie udało się wcześniej dotrzeć do półfinału tej imprezy.

Federer wegetarianinem? Czego możesz nie wiedzieć o najlepszych tenisistach świata

Kubot i Lindstedt w ATP World Tour Finals...
Więcej o: