Tenis. Pogrom Janowicza już w pierwszej rundzie

Krótko trwała przygoda Jerzego Janowicza na turnieju w Bazylei. Polak przegrał już w pierwszej rundzie z Denisem Istominem, wygrywając w całym meczu zaledwie dwa gemy.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Polak już w pierwszym secie nie potrafił znaleźć recepty na lepiej grającego rywala. Jedynie w pierwszym swoim gemie serwisowym ograł rywala (do piętnastu), a potem było tylko gorzej. Janowicz zdołał obronić jeszcze dwa breakpointy w czwartym gemie, ale potem z każdą kolejną piłką Uzbek zyskiwał przewagę.

W drugim secie sytuacja się nie zmieniła i choć Polak był faworytem bukmacherów, nie potrafił znaleźć recepty na rywala. Istomin wykorzystał już drugą piłkę meczową i awansował do drugiej rundy.

Tam najprawdopodobniej zmierzy się z Rogerem Federerem, faworytem publiczności, który w pierwszej rundzie zmierzy się z Gillesem Mullerem.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Agnieszka Radwańska rywalizuje w turnieju Masters. We wtorek pokonała Petrę Kvitovą, a w środę zmierzy się z Caroliną Wozniacki. W piątek z kolei zagra z Marią Sharapovą.

Więcej o: