ATP w Pekinie. Murray znów lepszy od Janowicza

Andy Murray (11 ATP) pokonał Jerzego Janowicza (36 ATP) 6:7, 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju na twardych kortach w Pekinie.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

Łodzianin dobrze zaprezentował się w pierwszym secie. Polak przełamał Murraya już w pierwszym gemie, a chwilę później zrobił to ponownie i prowadził nawet 5:1. Wtedy coraz lepiej zaczął grać Murray i doprowadził do stanu 6:6. Ostatecznie to Janowicz wygrał pierwszego seta po tie-breaku 7:6 (11-9).

Dwa następne gemy padły już łupem Murraya, który popełnił mniej błędów i to Szkot zagra w kolejnej rundzie. Polak z każdą chwilą miał coraz większe problemy z opanowaniem złych emocji i reagował nerwowo na nieudane akcje.

To był czwarty mecz tych zawodników, Polak wygrał tylko raz, w 2012 roku, gdy w ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu pokonał Szkota 5:7, 7:6 (7-4), 6:2.

Murray w kolejnej rundzie zagra z Pablo Cuevasem, który wygrał z kwalifikantem, Michaiłem Kukuszkinem. Jerzy Janowiczw przyszłym tygodniu wystąpi w Szanghaju, w przedostatnim turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000.

Więcej o: