Tenis. Janowicz przegrał z Polanskim

Jerzy Janowicz w kiepskim stylu rozpoczął przygotowania do zbliżającego się US Open. Polak przegrał już w pierwszej rundzie turnieju w Toronto z Peterem Polanskim.

Reprezentant gospodarzy pokonał Polaka w dwóch setach, 7:6, 6:4. Polansky jest niżej rozstawiony (zaledwie 129. miejsce w światowym rankingu), a udział w turnieju zapewnił sobie dzięki "dzikiej karcie", przyznanej przez organizatorów.

Turniej w Toronto jest znakomicie obsadzony i gra w nim większość graczy ze ścisłej czołówki. Już przed meczem było wiadomo, że zwycięzca tego pojedynku zagra w drugiej rundzie z Rogerem Federerem.

Polak jednak nie będzie miał okazji zmierzyć się z jednym z najlepszych tenisistów w historii. W pierwszym secie obaj tenisiści przegrali po jednym gemie serwisowym i wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku, w którym lepszy był Kanadyjczyk.

W drugim walka przez długi czas była wyrównana, ale przy stanie 4-4 Polak najpierw przegrał gema przy własnym podaniu, a chwilę później pozwolił Polanskiemu wykorzystać drugą piłkę meczową.

W przyszłym tygodniu Janowicz będzie kontynuował swoje przygotowania do US Open i zagra w turnieju w Cincinnati.