ATP w Halle. Janowicz odpadł w 1. rundzie. Dobry omen?

Jerzy Janowicz na pierwszej rundzie zakończył występ w turnieju ATP Tour na kortach trawiastych w niemieckim Halle (pula nagród 711 010 euro). Polski tenisista przegrał z 23-letnim Francuzem Pierrem-Huguesem Herbertem (ATP 135) 0:2 (7:6, 6:2).

Dla Janowicza był to pierwszy w sezonie mecz na trawie. Przestawienie się z nawierzchni ziemnej na trawiastą często zajmuje zawodnikom trochę czasu. Herbert w Halle w weekend grał dwa mecze w kwalifikacjach, więc był lepiej przygotowany do spotkania niż Janowicz.

Polak zaczął mecz bardzo słabo, nie trafiał serwisem, popełniał seryjne błędy. Francuz atakował, biegał do siatki i szybko kończył własne gemy. Szybko zrobiło się 5:1 dla Herberta. Wtedy nagle obudził się Janowicz. Zaczął grać spokojniej i precyzyjniej. Wygrał cztery gemy z rzędu, ale w tie-breaku górą był Francuz.

Już w pierwszym gemie drugiego seta Herbert przełamał serwis Janowicza. Potem zrobił to samo na 4:1 i pewnie zmierzał po wygraną. Janowicz nie potrafił już nawiązać walki z rywalem i przegrał drugiego seta 2:6.

Przed rokiem w Halle Janowicz także przegrał w I rundzie. Odpadł wówczas z 240. na świecie Bośniakiem Mirzą Basiciem, by następnie dojść w Wimbledonie do półfinału.

Z turnieju w Halle odpadł także Michał Przysiężny, który przegrał z reprezentantem gospodarzy Peterem Gojowczykiem 0:2 (5:7, 4:6).

Do singla zgłosił się również Łukasz Kubot, który swój mecz rozegra jutro. W grze podwójnej w Halle zaprezentują się jeszcze dwa polsko-szwedzkie duety. Kubot wystąpi z Robertem Lindstedtem, a Tomasz Bednarek z Johanem Brunstroemem. Pierwsza z par będzie rozstawiona z numerem pierwszym.