Ranking ATP. Gulbis już dziesiąty, spadki Polaków

Ernest Gulbis dzięki dojściu do półfinału Rolanda Garrosa awansował na dziesiąte miejsce w rankingu ATP. Dla 25-letniego Łotysza to najwyższa pozycja w karierze.

Gulbis w Paryżu po raz pierwszy w karierze doszedł do półfinału turnieju wielkoszlemowego, eliminując po drodze między innymi Rogera Federera i Tomasa Berdycha. Dzięki dobrej ostatnio grze przebił się do pierwszej dziesiątki, awansował aż o siedem pozycji.

Awansował też inny półfinalista, Andy Murray, który z ósmego miejsca skoczył na piąte. Spadł za to David Ferrer, który nie obronił punktów sprzed roku.

Liderem pozostał Rafael Nadal, ale Novak Djoković zbliżył się do niego już na 170 punktów. Trzeci w rankingu Stan Wawrinka nie ma nawet połowy punktów uzbieranych przez Serba.

Spadli trzej najlepsi Polacy: Jerzy Janowicz z 23. na 24. pozycję, Łukasz Kubot z 63. na 68., a Michał Przysiężny ze 102. na 112. Wszyscy trzej zaczynają sezon na trawie turniejem w Halle. Janowicz w poniedziałek o 14 zmierzy się w I rundzie z Francuzem Pierre'em-Huguesem Herbertem (ATP 135), Przysiężny z Niemcem Peterem Gojowczykiem (ATP 120), a Kubot we wtorek z Kolumbijczykiem Alejandro Fallą (ATP 69).

Czołówka rankingu ATP:

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o: