WTA Luksemburg. Katarzyna Piter pokonała półfinalistkę Wimbledonu!

Życiowy sukces odniosła w Luksemburgu Katarzyna Piter (WTA 144). Polska tenisistka pokonała rozstawioną z czwórką Kristen Flipkens (WTA 20) 6:4, 6:2. Belgijka to półfinalistka tegorocznego Wimbledonu.

22-letnia Polka znajduje się w życiowej formie. W zeszłym tygodniu przeszła trzyrundowe kwalifikacje w Linzu i odpadła dopiero w II rundzie turnieju głównego, ulegając Dominice Cibulkovej (WTA 21).

W Luksemburgu też zaczęła od eliminacji, w których pokonała między innymi 73. na świecie Amerykankę Kristinę McHale. Prawdziwą sensację sprawiła jednak w I rundzie, pokonując jedną z faworytek imprezy. Flipkens doszła w tym sezonie do półfinału Wimbledonu, grała też w finale w s'Hertogenbosch i w półfinale w Auckland. 27-letnia Belgijka od kilku lat jest w ścisłej światowej czołówce, a w Luksemburgu grała już po raz ósmy.

Mecz trwał godzinę i 11 minut. Kluczem do zwycięstwa Polki był skuteczny serwis i uważna gra podczas wymian. Polka nie podłamała się stratą przełamania, przy stanie 4:4 wygrała gema przy serwisie rywalki i wkrótce zakończyła partię. W drugiej przełamała Belgijkę w trzecim i piątym gemie i pewnie wygrała mecz w dwóch setach.

Dotychczas największym osiągnięciem Piter była wygrana w deblu podczas turnieju WTA w Palermo. Polka w parze z Kristiną Mladenović pokonały w lipcu tego roku czeskie siostry Kristinę i Karolinę Pliskove.

Przejście eliminacji i wygrana z Flipkens prawdopodobnie pozwoli awansować Piter o kilka pozycji w rankingu WTA. Obecnie zajmuje w nim ona 144. miejsce, najwyższe w karierze. W II rundzie w Luksemburgu rywalką Polki będzie inna Belgijka, Yanina Wickmayer (WTA 63).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone