WTA w Tokio. Radwańska wygrała 400. mecz. "Starzeję się"

- Nie pamiętam, z kim ani gdzie wygrałam pierwszy mecz - mówiła zaskoczona informacją o jubileuszowym zwycięstwie Agnieszka Radwańska. A na Twitterze zażartowała, że się starzeje. W ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio Polka zagra z Andżeliką Kerber. Relacja z meczu w czwartek ok godz. 13 (trwa jeszcze poprzedni mecz) w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live

Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej z Dominiką Cibulkovą 6:3, 6:4 było jej 400. wygraną w karierze.

- Naprawdę? Czuję jakbym 300. mecz wygrała wczoraj! Nie mam pojęcia, z kim ani kiedy odniosłam pierwsze zwycięstwo - przyznała zaskoczona Polka na konferencji prasowej.

Pierwsza wygrana Radwańskiej w WTA miała miejsce w maju 2006 roku. Polka pokonała w pierwszej rundzie warszawskiego turnieju Anastazję Myszkinę 6:4, 4:6, 6:4. Z kolei pierwsze zwycięstwo w profesjonalnej karierze Radwańska odniosła w maju 2004 roku, kiedy pokonała na turnieju ITF w Gdyni (z pulą nagród 10 tys. dol.) Aleksandrę Zdeb 3:6, 6:1, 6:1.

Radwańska po konferencji prasowej podzieliła się przemyśleniami o swoim jubileuszu na Twitterze.

Tweet Agnieszki RadwańskiejTweet Agnieszki Radwańskiej twitter.com/ARadwanska

 

screen: twitter.com/ARadwanska

Najwidoczniej moja 400. wygrana w WTA. Starzeję się :))

Teraz Kerber, czyli koleżanka

W ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio rywalką Radwańskiej będzie Niemka Andżelika Kerber. Obie zawodniczki spotykały się do tej pory sześć razy, cztery pojedynki wygrała Polka. 25-letnia Niemka, której rodzice pochodzą z Polski, awansowała do ćwierćfinału po pokonaniu byłej rakiety numer jeden na świecie Any Ivanović 6:4, 6:2

Ze swoją przyszłą leworęczną rywalką Radwańska mierzyła się do tej pory sześciokrotnie i górą była cztery razy. Ostatnio grały ze sobą rok temu właśnie w Tokio. W tamtym, półfinałowym wówczas meczu Polka nie dała niżej notowanej przeciwniczce żadnych szans i rozbiła ją 6:1, 6:1.

Prywatnie obie zawodniczki bardzo dobrze się znają, a nawet przyjaźnią. Kerber często trenuje na kortach u swojego dziadka w Puszczykowie pod Poznaniem.

- Znamy się od dawna, jeszcze z turniejów juniorskich, ale nawet w cyklu WTA Tour zawsze trzymałyśmy się razem. W pewnym momencie inne zawodniczki potrafiły nam dogryzać, że w szatni słychać tylko język polski. Często razem wybieramy się na zakupy, czasem do kina albo w jakiś inny sposób spędzamy wolny czas nie tylko podczas turniejów, ale i poza nimi. Zdarzało nam się też razem spędzać wakacje - powiedziała w ubiegłym roku Radwańska.

- Ale o przyjaźniach szybko się zapomina, gdy trzeba wyjść na kort. Wtedy nie ma miejsca na sentymenty, sympatie, tylko trzeba dać z siebie wszystko i pokazać najlepszy tenis - dodała.

Historia pojedynków Radwańskiej z Kerber

2008 (Berlin, II runda) Agnieszka Radwańska - Andżelika Kerber 6:0, 5:3 (krecz)

2010 (Pekin, II runda) Andżelika Kerber - Agnieszka Radwańska 5:7, 7:6, 7:5

2011 (US Open, II runda) Andżelika Kerber - Agnieszka Radwańska 6:3, 4:6, 6:3

2011 (Tokio, III runda) Agnieszka Radwańska - Andżelika Kerber 3:6, 6:3, 6:3

2012 (Wimbledon, półfinał) Agnieszka Radwańska - Andżelika Kerber 6:3, 6:4

2012 (Tokio, półfinał) Agnieszka Radwańska - Andżelika Kerber 6:1, 6:1

Relacja z meczu w czwartek od godz. 12 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na telefony.

Więcej o: