WTA w Toronto. Radwańska zrewanżuje się Errani za ćwierćfinał French Open?

Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska powalczy w piątek o półfinał turnieju w WTA w Toronto. Przeciwniczką będzie świetnie jej znana Sara Errani - w tym momencie szósta tenisistka świata. - Spodziewam się długiego i wyrównanego meczu - mówi Polka. Relacja na żywo od 17 w Sport.pl

Polka ma korzystny bilans spotkań z 26-letnią Włoszką - na osiem pojedynków wygrała sześć razy. Na twardych kortach obie panie spotykały się dwa razy - w obu przypadkach górą była Polka.

Radwańska będzie chciała zrewanżować się Włoszce za tegoroczny ćwierćfinał French Open, w którym przegrała w dwóch setach 4:6, 6:7.

- Zawsze gramy z Sarą długie i zacięte mecze. Nasz styl gry jest podobny. Właśnie dlatego w naszych meczach jest dużo biegania i długich wymian. Wydaję mi się, że tym razem będzie podobnie - powiedziała Polka po czwartkowym meczu ze Sloaną Stephens, wygranym w dwóch setach 6:1, 7:6. Wcześniej, w drugiej rundzie, Radwańska równie łatwo ograła Janinę Wickmayer 6:2, 6:3.

Errani w Toronto również nie straciła jeszcze seta. Najpierw ograła Klárę Zakopalovą (6:2, 7:6), w środę pokonała Alizé Cornet 7:5, 7:6.

Radwańska z Errani zagra pierwszy mecz na korcie centralnym. Jeśli wygra, w półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Serena Williams - Magdalena Rybarikova.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone