WTA Carlsbad. Radwańskie powalczą o ćwierćfinał. Ula zagra z Azarenką?

Siostry Radwańskie w czwartek późnym wieczorem zagrają swoje mecze w drugiej rundzie turnieju WTA w Carlsbad. Rywalką Urszuli będzie Jelena Janković, natomiast starsza z sióstr Radwańskich podejmie Danielę Hantuchovą. Relacje z obu meczów na Sport.pl i w naszej aplikacji Sport.pl LIVE.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Po dobrym występie Polek w turnieju w Stanford, gdzie Agnieszka Radwańska dotarła nawet do finału, siostry Radwańskie przeniosły się do Carlsbad. Agnieszka jest rozstawiona w tym turnieju z numerem drugim, dzięki czemu w pierwszej rundzie otrzymała wolny los. Jej młodsza siostra, by dostać się do drugiej rundy, musiała pokonać kwalifikantkę Marinę Eraković (2:0).

Teraz Urszulę czeka znacznie trudniejsza przeprawa. Na jej drodze do ćwierćfinału stanie rozstawiona z numerem szóstym Serbka Jelena Janković. Obie tenisistki nie grały do tej pory ze sobą. Na zwyciężczynie tego meczu czeka rozstawiona z jedynką, trzecia obecnie w rankingu WTA, Viktoria Azarenka.

Dla starszej z sióstr Radwańskich mecz z Hantuchovą będzie pierwszym na turnieju w Carlsbad. Polka jest zdecydowaną faworytką tego spotkania - wygrała ze Słowaczką trzy ostatnie spotkania, w tym jedno właśnie w Carlsbad w 2011 roku (0-6, 6-4, 6-4).

Jako pierwsza na kort wyjdzie Urszula Radwańska, która swój mecz rozpocznie około 22. Jej starsza siostra swoje spotkanie rozpocznie zaraz po niej, najprawdopodobniej w okolicach 23.30.

W puli nagród turnieju rozgrywanego na twardych kortach w USA jest 795 tys. dolarów.

Więcej o: