Halep wygrała pierwszy turniej. Zmniejszenie piersi pomogło

Rumunka Simona Halep wygrała w Norymberdze swój pierwszy turniej WTA. Prawdopodobnie nie dokonałaby tego, gdyby w 2009 roku nie zdecydowała się na operację zmniejszenia piersi.

Halep od początku była nieźle zapowiadającą się juniorką. Wygrała w sumie sześć turniejów ITF. Aby zacząć piąć się w rankingu WTA, potrzebowała jeszcze coś poprawić. Nie były to jednak tylko umiejętności tenisowe. Tenisistka w wieku 17 lat postanowiła zmniejszyć swoje piersi, które miały rozmiar 75DD. Gdy ogłosiła swoją decyzję, kibice wysyłali nawet petycje, aby zaniechała swojego pomysłu.

- Przeszkadza mi moja waga. Nie reaguję tak szybko, jakbym chciała, piersi sprawiają, że w czasie gry nie czuję się zbyt komfortowo. Nie lubię ich również w życiu codziennym. Poddałabym się tej operacji, nawet gdybym nie była sportowcem - mówiła wtedy Rumunka. I piersi zmniejszyła do rozmiaru 75C.

Pomogło. Szybko zaczęła piąć się w rankingu, pokonała około 450 pozycji. W maju poprzedniego roku zameldowała się na najwyższej karierze pozycji - 37. Obecnie jest 57. Teraz przyszedł czas na kolejny sukces. Pierwsza wygrana w turnieju WTA.

Halep w finale turnieju w Norymberdze pokonała Niemkę Andreę Petković 6:3, 6:3. Wcześniej w tym roku była w półfinale turnieju w Rzymie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.