ATP Rotterdam. Janowicz przegrał z Hanescu

Jerzy Janowicz, rozstawiony z numerem 7, przegrał już w pierwszej rundzie halowego turnieju w Rotterdamie z Rumunem Victorem Hanescu 7:6 6:3.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Sklasyfikowany na 60. miejscu w rankingu ATP Victor Hanescu nieoczekiwanie ograł w dwóch setach Jerzego Janowicza (ATP 26) 7:6 6:3 i awansował do 1/8 finału. Dla Polaka był to pierwszy turniej indywidualny od czasu wielkoszlemowego Australian Open.

Janowicz miał sporą szansę, by wyjść na prowadzenie już w pierwszym secie. Niezły serwis niestety nie wystarczył, gdyż Hanescu również pewnie wygrywał swoje podania. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym lepszy okazał się tenisista z Rumunii. Drugi set upływał już pod dyktando Hanescu. Polak miał problemy już przy pierwszym swoim podaniu, ale udało mu się wygrać gema na przewagi. Drugi gem serwisowy Janowicza okazał się już kluczowy. Rumun wygrał go pewnie do piętnastu i przewagę przełamania utrzymał już do końca meczu.

W drugiej rundzie Hanescu zmierzy się z lepszym z pary Benneteau - Llorda.