Tenis. Janowicz wyróżniony przez ATP. Druga największa niespodzianka

Wygrana Jerzego Janowicza nad Andym Murrayem w turnieju w Paryżu została uznana przez ATP drugą największą niespodzianką zakończonego sezonu. Bardziej zaskoczyło ekspertów tenisowych tylko zwycięstwo Lukasa Rosola w meczu z Rafaelem Nadalem w drugiej rundzie Wimbledonu

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Janowicz pokonał Andy'ego Murraya w trzeciej rundzie turnieju w Paryżu 5:7, 7:6, 6:2, choć trzeci w światowym rankingu Szkot miał piłkę meczową. Po tym zwycięstwie sławy tenisa mocno chwaliły Polaka, który zaimponował nie tylko mocą serwisu, ale i wolą walki. Janowicz dotarł w tym turnieju aż do finału, gdzie ostatecznie uległ Davidowi Ferrerowi. Tak świetny występ dał Polakowi ogromny awans w rankingu, w którym zajmuje obecnie 26. miejsce.

To nie pierwsze wyróżnienie, jakie otrzymał Janowicz ze strony ATP. Wcześniej jego zagranie z ćwierćfinałowego meczu w Paryżu z Janko Tipsareviciem zostało sklasyfikowane na drugim miejscu wśród dziesięciu najładniejszych akcji sezonu.

Największą niespodzianką roku ATP uznała zwycięstwo Lukasa Rosola w meczu z Rafaelem Nadalem w drugiej rundzie Wimbledonu 6:7, 6:4, 6:4, 2:6, 6:4. Trzecie miejsce zajęła wygrana Martina Klizana nad Jo-Wilfriedem Tsongą w II rundzie US Open 6:4, 1:6, 6:1, 6:3.

Zobacz wideo
Więcej o: