Tenis. Federer pokonał Ferrera i awansował do półfinału

Roger Federer w dwóch meczach na turnieju Masters nie stracił ani jednego seta. W czwartek pokonał Davida Ferrera 6:4 7:6 (5) i już przed meczem z Juanem Martinem del Potro zapewnił sobie udział w półfinale imprezy.

Federer dwukrotnie przełamał podanie rywala - na 2:0 i 6:4 w pierwszym secie.

W drugiej partii żaden z zawodników nie stracił swojego serwisu, a o jej wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. W tej rozgrywce Ferrer szybko objął prowadzenie z przewagą przełamania, ale Federer błyskawicznie odrobił straty. Szwajcar wykorzystał trzecią piłkę meczową i po godzinie i 48 minutach zakończył spotkanie.

David Ferrer zajmuje drugą pozycję w grupie - z jedną wygraną i porażką. W meczu wieczoru Juan Martin del Potro zagra z Janko Tipsareviciem. Obaj przegrali swoje pierwsze mecze.