ATP wybrało dwie akcje Janowicza do Top 10 turnieju w Paryżu

Oficjalna strona internetowa światowej federacji ATP zaliczyła dwie akcje w wykonaniu Jerzego Janowicza do dziesiątki najbardziej spektakularnych zagrań turnieju BNP Paribas Masters. Polak sensacyjnie dotarł aż do finału paryskiej imprezy, gdzie niestety musiał uznać wyższość Davida Ferrera.

Pierwsza akcja Janowicza wyróżniona przez ATP znalazła się na dziewiątym miejscu w zestawieniu - w finałowym spotkaniu z Ferrerem przy swoim serwisie Polak najpierw przygotował sobie akcję posyłając mocne forhendy na obie strony kortu. Następnie zagrał po skosie skrótem, który wylądował tuż za siatką. Gdy rywal pobiegł go odebrać, nie miał już szans wybronić piłki posłanej przez Janowicza lobem tuż przed końcową linią.

Polak jest też uczestnikiem akcji sklasyfikowanej na miejscu ósmym, jednak tutaj popis umiejętności dał Szkot Andy Murray. W meczu 1/8 finału Szkot po bardzo długiej wymianie fantastycznie odebrał piłkę posłaną przez Janowicza tuż przy bocznej linii. Rywal wyciągnął się jak długi i po skosie uderzył piłkę, tak że nasz tenisista nie miał już szans do niej dojść.

Prawdziwy majstersztyk oglądamy za to na miejscu drugim, gdzie Polak w ćwierćfinale mierzył się z Janko Tipsareviciem. Serb returnem odpowiedział na mocny serwis Janowicza, ten jednak nie dał się zaskoczyć i akrobatycznym crossowym uderzeniem posłał piłkę tuż za siatkę.

Za najlepszą akcję turnieju uznano zagranie Jo-Wilfrieda Tsongi, który bardzo efektownie odpowiedział na próbę lobowania ze strony Juliena Benneteau'a.

10 najlepszych akcji turnieju w Paryżu:

 
Więcej o: