WTA w Tokio. Kim jest Kerber, półfinałowa rywalka Radwańskiej?

24-letnia tenisistka urodziła się w Bremie ale trenuje w podpoznańskim Puszczykowie i większość czasu między turniejami spędza w Polsce. Świetnie mówi po polsku i w tym języku będzie rozmawiać z Radwańska. Relacja z półfinału w Sport.pl w piątek o 8. Transmisja w Eurosport 2.

Szósta w rankingu WTA tenisistka (Radwańska zajmuje 3. miejsce) jest aktualnie najwyżej notowaną Niemką w kobiecym tenisie. Dzieje się tak choć Kerber w domu przeważnie mówi po polsku, a większość jej rodziny mieszka w naszym kraju. Jej ojciec Sławomir Kerber sam kiedyś grał w tenisa. Dziadek od strony mamy, Janusz Rzeźnik założył dla wnuczki pod Poznaniem centrum tenisowe, które na jej cześć nazwał "Angie", a Angelique tam trenuje. Paweł Ostrowski i Mariusz Dermont, którzy do niedawna trenowali Kerber, zwracali się do niej "Ania".

Jako juniorka reprezentowała Polskę. W barwach poznańskiej Olimpii była nawet mistrzynią naszego kraju do lat 14. Potem jednak m.in. reprezentowała Niemcy w Pucharze Federacji. Już kilka lat temu powstał pomysł, by z powrotem zagrała w biało-czerwonych barwach. Polskie tabloidy skrytykowały nawet Polski Związek Tenisowy, że nic nie robi w tej sprawie.

- Był taki moment, kiedy rozważałam grę dla Polski - wytłumaczyła niedawno sama tenisistka w rozmowie z serwisem sportowefakty.pl. - Myślę, że zostałam w Niemczech, bo całe życie tam grałam i zmiana spowodowałaby tylko dodatkowe komplikacje. O PZT nie powiem nic złego [śmiech]. Po prostu zdecydowałam ostatecznie, że nie chcę już nic zmieniać, najmłodsza nie jestem - mówiła.

Z Radwańską po raz ostatni spotkała się w półfinale tegorocznego Wimbledonu. Lepsza okazała się Polka, która wygrała 6:3, 6:4. W sumie Radwańska trzykrotnie pokonywała Kerber. Niemka lepsza okazała się dwa razy.

W drodze do półfinału turnieju w Tokio wyeliminowała m.in. Urszulę Radwańską. W ćwierćfinale grać nie musiała Jej przeciwniczka Wiktoria Azarenka nie przystąpiła do spotkania z powodu kontuzji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA