Turniej WTA w Cincinnati. Siostry Radwańskie walczą o ćwierćfinał

W czwartek siostry Radwańskie zagrają mecze III rundy turnieju WTA w Cincinnati. Agnieszka około godziny 17.00 rozpocznie pojedynek z Amerykanką Sloane Stephens, Urszula po 19.00 zmierzy się ze swoją niedawną rywalką z igrzysk w Londynie - Sereną Williams. Relacje na żywo w Sport.pl

Agnieszka by awansować do II rudny musiała pokonać tylko Szwedkę Sofię Arvidsson, w pierwszej rundzie miała wolny los. Ale Szwedka napsuła trochę krwi najlepszej polskiej tenisistce, dość zacięty pojedynek trwał 84 minuty, ale przegrywając 2:3 w drugim secie Radwańska zmobilizowała się i zaczęła grać na swoim poziomie. W III rundzie zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens, która w środę wygrała z Włoszką Camilą Giorgi 6:2, 6:1.

Urszula ma za sobą już dwa mecze: w pierwszej rundzie pokonała Ksenię Perwak z Kazachstanu 6:2, 6:4, w drugiej przegrała seta z Jarosławą Szwedową, ale rywalka skreczowała w drugim secie, przy stanie 4:1 dla młodszej z sióstr Radwańskich.

Mecz Urszuli o ćwierćfinał będzie okazją do rewanżu za igrzyska olimpijskie - Polka zmierzy się bowiem ze złotą medalistką z Londynu Sereną Williams, która pokonała Ulę w drugiej rundzie turnieju singla. Serena jest jednak ogromna faworytką tego spotkania, za zwycięstwo Uli bukmacherzy zapłacą nam 15zł za każdą postawioną złotówkę.

Oba mecze na żywo w Eurosporcie.

Ewentualną ćwierćfinałową rywalką Agnieszki będzie Na Li lub Johanna Larsson, Ula, w przypadku zwycięstwa nad Sereną, zmierzy się z Agelique Kerber lub Andreą Hlavackovą.