Bhupathi nie chce grać z Paesem na Igrzyskach. "Nie ufam mu"

Gwiazda deblowego tenisa z Indii Maesh Bhupathi odmówił gry w parze z innym Hindusem Leandrem Paesem na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i oświadczył, że chce grać z Rohanem Bopanną. Tymczasem hinduska federacja tenisowa stawia sprawę twardo: Bhupathi albo będzie grał z Paesem, albo w ogóle nie pojedzie na Igrzyska.

Hinduska federacja tenisowa nominowała wiekowy duet do gry na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, mimo iż, w wywiadzie dla "Hindustrian Times" Buphathi jasno oświadczył, że nie chce już nigdy grać z Paesem.

- W deblu nie chodzi tylko o "serve&volley", w deblu chodzi o wzajemny szacunek. Nie ufam Paesowi odkąd wystawił mnie w ostatniej chwili w zeszłym roku.

Paes, który w niedzielę kończy 39 lat i Bhupathi (38 l.) byli uważanie za jednych z najlepszych deblistów świata, po tym jak wygrali Rolanda Garrosa w 1999 i 2001 roku i Wibledon w 1999 roku.

W 2002 roku duet się rozstał, z wciąż niewiadomych przyczyn, chociaż występowali wspólnie dla drużyny hinduskiej w Pucharze Davisa i na igrzyskach olimpijskich. Bhupathi grał jeszcze z Paesem na Australian Open w 2011 roku żeby przygotować wspólną formę na IO w Londynie, ale po tym turnieju para znów się rozstała.

Bhupathi ma nadzieję, że hinduska federacja wyda zgodę na jego grę w parze z Bopaną przed końcowym terminem zgłaszania zawodników do Londynu, który upływa 21 czerwca.

- Medal olimpijski to najcięższa rzecz do wygrania dla profesjonalnego sportowca. Wymaga precyzyjnych przygotowań i metodycznego planowania. Rohan (Bopanna) i ja to właśnie zrobiliśmy - powiedział Bhupathi.

Zapytany, czy zmieni zdanie i zagra z Paesem Bhupathi odpowiedział:

- Rohan i ja nie ustąpimy, sądzę, że zapracowaliśmy na prawo do reprezentowania naszego kraju wspólnie. Poświęciliśmy sześć miesięcy naszego życia tylko i wyłącznie na to, żeby przygotować się do tego turnieju.

Anil Khana, sekretarz hinduskiej federacji utrzymuje, że to właśnie Paes i Bhupathi są najlepszą parą do występu w Londynie i zapowiedział, że jeśli nie będą chcieli grać razem, w ogóle nie pojadą na Igrzyska.

Leander Paes zdobył brąz w singlu na Igrzyskach w Atlancie w 1996 roku, Bhupathi występował w deblu na igrzyskach czterokrotnie, ale nigdy nie zdobył medalu.

Szaleni rodzice tenisistów. Kradną, biją, obrażają...