Challenger ATP w Rzymie. Janowicz wygrał i awansuje w rankingu

Jerzy Janowicz pokonał 7:6 (7-3), 6:3 Gillesa Mullera z Luksemburga w finale challengera ATP na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 30 tys. euro). Dzięki wygraniu turnieju Janowicz zaliczy spory skok w rankingu ATP.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Specjalizujący się raczej w grze na twardej nawierzchni Janowicz zaskakująco dobrze radził sobie w tym tygodniu na rzymskiej mączce. Polak (ATP 189) pokonał trzech zawodników w pierwszej setki rankingu ATP. W drugiej rundzie wyrzucił z turnieju Łotysza Ernesta Gulbisa (ATP 80), w półfinale pokonał Portugalczyka Rui Machado (ATP 89) a w finale Gillesa Mullera z Luksemburga (ATP 55).

Za wygraną w Rzymie Janowicz otrzyma 4300 euro i 80 punktów do rankingu ATP. Pozwolą mu one awansować w okolice 150. pozycji na świecie. Dotychczas najwyższa lokata zajmowana prze 21-letniego Janowicza to 140. miejsce w sierpniu 2011 roku.

Turniej w Rzymie jest dopiero drugim challengerem wygranym przez Janowicza. Poprzednio triumfował w 2010 roku w St. Remy. W pozostałych trzech finałach w których wystąpił (Salzburg 2010, Poznań 2011 i Wolfsburg 2012) schodził z kortu pokonany.

Szaleni rodzice tenisistów. Kradną, biją, obrażają...

Więcej o: