WTA w Miami. Pierwsza wygrana Woźniackiej z Sereną Williams

Była liderka rankingu WTA Karolina Woźniacka pokonała w ćwierćfinale turnieju w Miami pięciokrotną zwyciężczynię imprezy Serenę Williams 6:4 6:4. Półfinałową rywalką Dunki będzie Maria Szarapowa. Relacja z ćwierćfinałowego meczu Agnieszki Radwańskiej z Venus Williams Zczuba i na żywo w środę o 19.

Williams w trwającym 95 minut meczu popełniła aż 36 niewymuszonych błędów i zagrała 34 uderzenia kończące.

Dunka, z racji defensywnego stylu gry, kończyła wymiany wygrywającymi uderzeniami ledwie dwunastokrotnie, ale popełniła przy tym tylko trzynaście niewymuszonych błędów.

Dla Sereny Williams występ w Miami był pierwszym od siedmiu tygodni. Pauza spowodowana była kontuzją lewej kostki. Była to pierwsza porażka Amerykanki w czwartym starciu z Woźniacką. Dunka w półfinale w Miami zagra po raz pierwszy w karierze.

Czy z siłą Williams wygra spryt Radwańskiej?

Radwańska z szansami na półfinał

Okazję do wyeliminowania drugiej z sióstr Williams będzie miała w środę Agnieszka Radwańska. Polka swój ćwierćfinałowy bój z Venus Williams rozpocznie o godzinie 19.

Z sześciu dotychczasowych pojedynków, pięć ostatnich wygrała Amerykanka, która w Miami gra dzięki dzikiej karcie. Dla Williams jest to pierwszy turniej od ubiegłorocznego US Open, a 134 miejsce w rankingu nie pozwoliło jej na bezpośredni udział w imprezie.

Następna rywalka Radwańskiej: Venus Williams - kreatorka mody na korcie

Więcej o: