WTA Miami. Faworytki bez niespodzianek. Woźniacka, Clijsters i Szarapowa awansowały do trzeciej rundy

Faworytki w komplecie awansowały do trzeciej rundy turnieju WTA w Miami. W pojedynku z Moną Barthel dpadła Jelena Janković, ale była nr 1 z Serbii od początku sezonu ma kłopoty z formą.

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Porażkę Janković z Moną Barthel z Niemiec można uznać za jedyną niespodziankę drugiej rundy turnieju WTA w Miami, aczkolwiek byłaby to niespodzianka pozrona - Serbka od początku sezony zmaga się ze spadkiem formy.

Czołówka kobiecego tenisa poradziła sobie jednak ze słabszymi rywalkami. Najciekawszym pojedynkiem drugiej rundy był chyba ten, w którym weteranka kortów Kim Clijsters pokonała młodą i błyskotliwą Julię Goerges 6:2, 7:5.

Serena Williams rozprawiła się w dwóch setach z Chinką Zhang Shuai (6:2, 6:3), Samanta Stosur wygrała z Walerią Savinykh 6:4, 6:0, zaś Maria Szarapowa potrzebowała aż trzech setów (pierwszego przegrała) by uporać się z Izraelką Shahar Peer (4:6, 6:3, 6:3).

Chinka Li Na pokonała Węgierkę Melindę Czink (7:5, 6:2) zaś Karolina Woźniacka odprawiła z turnieju Barbarę Zahlavovą Strycovą (6:4, 6:0)

Znów cały świat usłyszał na kortach język polski [WIDEO]