Turniej w Indian Wells. Tenisiści skarżą się na bóle żołądka

Co najmniej sześciu tenisistów występujących w turnieju w Indian Wells zasygnalizowało problemy z żołądkiem. Dwójka z nich już zrezygnowała z występów w zawodach. W Kalifornii gra również Agnieszka Radwańska, która w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu zmierzy się z Flavią Pennettą.

Z turnieju singlowego wycofali się już Gael Monfils oraz Amerykanka Vania King. Oboje narzekają na problemy z żołądkiem. Francuz, który swój pierwszy mecz w turnieju miał rozegrać z Nikołajem Dawydienką, został zastąpiony przez jednego luckylooserów - Niemca Bjorna Phau.

Z kolei King w Kaliforni rozegrała już dwa mecze. Amerykanka w trzeciej rundzie została wyeliminowana przez Angelique Kerber. - Spędziłam jedną z najgorszych nocy mojego życia. Miałam gorączkę, biegunkę, wymiotowałam... Wszystko na raz - napisała po meczu na swoim Twitterze King.

Wcześniej na bóle żołądka skarżyli się także Philipp Kohlschreiber, Andreas Seppi, Magdalena Rybarikova i Bethanie Mattek-Sands. Organizatorzy turnieju przyznali, że główną przyczyną wycofań z turnieju był wirus i problemy z układem pokarmowym, dodając, że ostatnio w Kalifornii podobne problemy sygnalizowały niektóre szkoły.

Radwańska i Pennetta atrakcją wieczoru

Spotkanie rozstawionej z numerem piątym Agnieszki Radwańskiej z Włoszką Flavią Pennettą (nr 27.) w drugiej rundzie turnieju WTA Tour Premier I na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 5 536 664dol.) będzie w niedzielę główną atrakcją wieczornej sesji. Czytaj więcej.

Więcej o: