Puchar Davisa. Panfil pokonał Rakotondramangę. Polska prowadzi 1:0

Grzegorz Panfil (ATP 380) pokonał najlepszego tenisistę Madagaskaru Antso Rakotondramangę 7:6(7) 6:3 6:2 w pierwszym meczu I rundy II Grupy Euroafrykańskiej. W drugim piątkowym meczu rozgrywanym w Arenie Ursynów Jerzy Janowicz zmierzy się z Jacobem Rasolondrazaną.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

- Przeciwnik wyszedł na kort nie mając nic do stracenia. Ja z kolei musiałem ten mecz wygrać - komentował po spotkaniu zadowolony Panfil.

Mecz był zacięty do połowy drugiego seta, kiedy w dziewiętnastym gemie meczu doszło do pierwszego przełamania. Panfil wygrywał gemy w odbiorze jeszcze dwukrotnie w trzecim secie i wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie 1:0.

- Trener Radosław Szymanik podpowiedział mi w przerwie, aby agresywniej grać returnem. Ten element w zasadzie działał dziś bez zarzutu - komentował Polak, który wygrał wszystkie piętnaście gemów serwisowych.

O rywalu nie wiedział przed meczem zbyt wiele. - Poziom tenisa na świecie wyrównuje się. Nie byłem do końca przekonany który z zawodników Madagaskaru będzie dziś moim przeciwnikiem, bo ich nazwiska są dość podobne - żartował Panfil.

W drugim singlowym spotkaniu, jakie zostanie rozegrane w piątek, Jerzy Janowicz (ATP 243) zagra z Jacobem Rasolondrazaną, który z racji zerowego dorobku punktowego nie jest klasyfikowany w rankingu ATP.