Turniej WTA w Brisbane. Kim Clijsters wycofuje się z półfinału, Hantuchova zagra z Kanepi

Belgijka Kim Clijsters przegrała przede wszystkim w kontuzją biodra i przerwała półfinałowy mecz z Danielą Hantuchovą przy stanie 7-6, 1-3, wycofując się z turnieju w Brisbane. Hantuchova, która do półfinału awansowała dzięki... walkoverowi Sereny Williams (Amerykanka wycofała się ze względu na uraz kostki) zagra teraz w finale z Kaią Kanepi, która bez trudu pokonała Franceskę Schiavone. 6-3, 6-0.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Kim Clijsters walczyła w pierwszym secie zarówno ze swoją słowacką rywalką jak i z kontuzją biodra. Udało jej się doprowadzić do tie-breaka i wygrać go, w drugim secie zaczęła jednak już wyraźnie słabnąć i przy stanie 1-3 przerwała mecz.

To już kolejny prezent dla Hantuchovej w turnieju w Brisbane. Słowaczka przegrała ćwierćfinał z Sereną Wiliams, ale Amerykanka narzekała na uraz kostki i również wycofała się z australijskich zawodów.

W finale Hantuchova zmierzy się z Finką Kaią Kanepi, której żadnych problemów nie sprawiła w półfinale Francesca Schiavone, która także narzekała na problemy zdrowotne i w meczu z Finką ugrała tylko trzy gemy w pierwszym secie.

Serena Williams znów cierpi Co z Australian Open ?