Tenis. Nagrody WTA. Radwańska ulubioną zawodniczką kibiców, gala dla Kvitovej

Agnieszka Radwańska wygrała w głosowaniu kibiców tytuł ?ulubionej zawodniczki? w kobiecym tenisie. Najwięcej, bo cztery nagdody, zdobyła Petra Kvitova, w tym tą najważniejszą - dla zawodniczki roku według mediów.

Czeszka jeszcze na początku roku sklasyfikowana była na 34. pozycji w rankingu, dzięki zwycięstwu w WTA Championship zakończyła jednak sezon na drugim miejscu. Kvitova, oprócz turnieju w Stambule, wygrała jeszcze pięć innych, między innymi Wimbledon. To był jej pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Nic więc dziwnego, że to urodzona w Bilovcu zawodniczka wygrała najwięcej nagród, przyznawanych na zakończenie sezonu przez dziennikarzy, zawodników i kibiców. Kvitova została wybrana przez media najlepszą tenisistką oraz zawodniczką, która poczyniła największe postępy. W tej drugiej kategorii jej prymat uznali także kibice. Czeszkę doceniły także rywalki, dzięki którym otrzymała nagrodę im. Karen Krantzcke, przyznawaną za grę fair play i profesjonalizm.

- Ten sezon to był po prostu sen - cieszyła się Kvitova. - To niesamowity zaszczyt zostać zawodniczką roku i dołączyć do grona najlepszych tenisistek w historii, które wygrywały tą nagrodę, szczególnie Martina Navratilova.

Jedna nagroda przypadła także w udziale Agnieszce Radwańskiej. W głosowaniu kibiców Polka została wybrana ich ulubioną singlistką. To druga w karierze statuetka dla naszej zawodniczki. W 2006 roku została wybrana najlepszą debiutantką.

Od "Jadzi" do Kubota - największe sukcesy w historii polskiego tenisa ?

Więcej o: