Kei Nishikori awansował o osiem pozycji w rankigu ATP

Mimo porażki w finale turnieju ATP w Bazylei japoński tenisista Kei Nishikori awansował z 32. na 24. pozycję w rankingu ATP i jest najwyżej sklasyfikowanym tenisistą z Azji.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Po pokonaniu pierwszej rakiety świata przez młodego Japończyka w jego ojczyźnie zapanowała euforia. Dziennikarze i kibice chwalą Nishikoriego, który pokonał w drodze do finału w Bazylei nie tylko Djokovica, ale i wyżej od siebie notowanego Tomasa Berdycha. Wcześniej, doszedł do półfinału turnieju Masters w Szanghaju eliminując Jo-Wilfreda Tsongę.

- Pierwsza dziesiątka i zwycięstwa w Wielkim Szlemie wydają się niedostępne dla japońskich tenisistów. Ale on wykonał krok naprzód - chwali najlepszego Japończyka "Yomiuri Shimbun" - najpopularniejsza japońska gazeta.

Nishikori został okrzyknięty Debiutantem Roku 2008, gdy jako zaledwie osiemnastolatek wygrał swój pierwszy turniej ATP w Delray Beach, stając się drugim Japończykiem w historii któremu udało się tego dokonać. Jesienią 2008 roku dotarł także do czwartej rundy US Open i pokonał ówczesny numer cztery światowego tenisa - Davida Ferrera.

W niedzielę Roger Federer pokonał Nishikoriego 6:1, 6:3.

Ana Ivanović na Bali. Wygrywa turniej, wygląda jak księżniczka. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Sensacja czy kontuzja? Porażka Djokovica z Nishikorim ?

Więcej o: