WTA w Moskwie. Marion Bartoli wycofała się z turnieju. Radwańska w Masters!

Agnieszka Radwańska zagra w mistrzostwach WTA, które rozpoczną się we wtorek w Stambule. Marion Bartoli, jedyna zawodniczka, która mogła przeszkodzić jej w awansie do tych prestiżowych rozgrywek, wycofała się z turnieju w Moskwie.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Marion Bartoli aby zagrać w Masters (z pulą nagród 4,9 mln dol.) koniecznie musiała wygrać turniej w Moskwie. Tylko w takim przypadku zepchnęłaby w rankingu WTA World Tour na 9. pozycję Agnieszkę Radwańską, zajmując miejsce Polki w ósemce najlepszych tenisistek sezonu, które zagrają na kortach nad Bosforem.

Wszystko wskazywało na to, że Francuzka ma na zrealizowanie tego scenariusza duże szanse. W piątek rozpędzona tenisistka miała zagrać w ćwierćfinale Kremlin Cup z Rosjanką Jeleną Wiesniną. Tuż przed meczem okazało się jednak, że Bartoli nie przystąpi do spotkania z powodu infekcji wirusowej. Tym samym stało się jasne, że Francuzka nie wyprzedzi już Radwańskiej i Polka na pewno zagra w rozpoczynającym się 25 października turnieju Masters.

Dla 22-letniej krakowianki będzie to trzeci występ w mistrzostwach WTA, ale po raz pierwszy pojedzie na nie jako pełnoprawna uczestniczka. Wcześniej w tym prestiżowym turnieju grała jako rezerwowa dzięki kontuzjom wyżej notowanych rywalek.

Triumf Agnieszki Radwańskiej w Pekinie. Polka tańczy na korcie [GALERIA]

Więcej o: