Tenis. Radwańska na "czarnej liście" organizacji zajmującej się ustawianiem meczów w tenisie

Agnieszka Radwańska znalazła się na "czarnej liście" tenisowej organizacji TIU, która zajmuje się m.in. śledzeniem korupcji i ustawionych meczów w tenisie - twierdzi szwedzki dziennik Svenska Dagbladet. Nie oznacza to, że polska tenisistka jest oskarżona o ustawienie meczów, a jedynie mogła brać udział w spotkaniach o dziwnych rozstrzygnięciach z punktu widzenia bukmacherów.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Oprócz Radwańskiej na liście znajduje się jeszcze 40 innych nazwisk, wśród nich wielkie gwiazdy, jak Viktoria Azarenka, czy Francesca Schiavone, była triumfatroka Rolanda Garrosa.

O sprawie poinformował szwedzki dziennik Svenska Dagbladet. Powołany przez federacje ATP i WTA Tennis Integrity Unit (TIU) niedawno dożywotnio zdyskwalifikowało dwóch zawodników: Austriaka Daniela Köllerera i Serba Davida Savicia.

Lista 41 nazwisk powstała dzięki współpracy TIU z firmami bukmacherskimi, które starają się wyłapać mecze, w których zachodzi podejrzenie ustawienia wyniku.

Lista podzielona jest na dwie kategorie. W pierwszej znajduje się 20 nazwisk (w tym Agnieszka Radwańska) zawodników i zawodniczek, które wystąpiły w meczu, w którym przesłanki co do nieuczciwości są na tyle mocne, że rozpoczęto w tej sprawie śledztwo, lub wystąpiły w więcej niż w jednym meczu, w którym bukmacherzy ustalili, że gracze stawiali nielogiczne zakłady. Np. było zbyt wiele typów na porażkę faworyta w całym meczu lub w jednym z setów.

Druga kategoria to 21 nazwisk, które znalazły się na liście ostrzeżeń. Są tam gracze, co do których podejrzenia są mniejsze. Na niej znajduje się m.in. Łukasz Kubot.

"Czarna lista": Philipp Kohlschreiber, Potito Starace, Andreas Seppi, Fabio Fognini, Janko Tipsarevic, Michael Llodra, Nikolaj Dawidienko, Teymuraz Gabashvili, Victor Crivoi, Christophe Rochus, Oscar Hernandez, Jewgienij Koroliew, Filippo Volandri, Wayne Odesnik, Victoria Azarenka, Agnieszka Radwańska, Francesca Schiavone, Sara Errani, Maria Kirilenko, Katerina Bondarenko

Lista zawodników z ostrzeżeniem: Brian Dabul, Eduardo Scwhank, Jeremy Chardy, Simone Bolelli, Łukasz Kubot, Carlos Berlocq, Igor Kunicyn, Andriej Golubeiw, Alex Bogomolow, Somdew Devvarman, Steve Darcis, Marin Cilic, Flavio Cipolla, Ivo Karlović, Wiktor Troicki, Flavia Pennetta, Roberta Vinci, Virginie Razzano, Romina Oprandi, Dominika Cibulkova, Eleni Daniilidou.

Fibak: bez telewizji i publiczności Radwańską zawodzi psychika

Więcej o: