WTA w Pekinie. Flavia Pennetta rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale turnieju

Flavia Pennetta pokonała liderkę rankingu WTA Karolinę Woźniacką 3:6, 6:0, 7:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie. Włoszka będzie półfinałową rywalką Agnieszki Radwańskiej, która ograła Anę Ivanović. W przypadku awansu do finału, czekać na Polkę będzie Monica Niculescu lub Andrea Petković.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Radwańska pokonała Ivanović w dwóch niepełnych setach - w drugim przy stanie 3:2 Serbka poddała spotkanie z powodu kontuzji. Pierwszego seta Polka wygrała 6:3.

Ćwierćfinałowy pojedynek Pennetty miał więcej zwrotów akcji. Woźniacka wygrała pierwszego seta 6:3, ale w drugim nie zdobyła nawet jednego gema! Trzeci set też wyglądał na egzekucję, bo Pennetta prowadziła już 4:1, ale Woźniacka odbiła się od dna i doprowadziła do stanu 6:6. W tie-breaku lepsza okazała się jednak Włoszka, która wygrała 7-2.

Radwańska i Pennetta grały ze sobą w dwukrotnie. W 2008 roku na korcie w Australii wygrała Pennetta, a w lutym 2010 roku w Dubaju górą była Radwańska. Pennetta zajmuje 26 miejsce w rankingu WTA.

Mecz o finał odbędzie się w sobotę rano polskiego czasu. Relacja na żywo w Sport.pl.