ATP w Kuala Lumpur. Kubot odpadł

Łukasz Kubot przegrał w drugiej rundzie w Kuala Lumpur (pula nagród 850 tys. dolarów) z rozstawiony z numerem piątym Nikołajem Dawidienką 3:6, 6:7 (2-7) i odpadł z turnieju.

Twoi znajomi już nas lubią. Facebook.com/Sportpl ?

Kubot powrócił na kort po dłuższej przerwie. 19 lipca Polak wygrał pierwszą rundę challengera w Poznaniu, po czym wycofał się z powodu kontuzji nadgarstka. Po ponad dwóch miesiącach Kubot najpierw wygrał w pierwszej rundzie z Czechem Lukasem Rosolem (78. ATP), by w drugiej rundzie nie sprostać 36. rakiecie świata, Nikołajowi Dawidience.

Rosjanin lepiej serwował, chociaż asów miał mniej (5:2 dla Polaka). Potrafił jednak ulokować w karze serwisowym Kubota 71 procent pierwszego podania, a większość tak rozpoczętych akcji zamieniał na punkt. Pozwalało mu to na spokojne wygrywanie swoich gemów serwisowych. Takiego komfortu nie miał Kubot, który trafiał 63 procent pierwszych podań i nie był tak skuteczny w kończeniu akcji.

Pierwszego seta Kubot przegrał 3:6, chociaż po sześciu gemach było 3:3. Mocniej Polak powalczył w drugiej partii, mało tego, miał rywala na widelcu, bo prowadził 5:2. Niestety, przegrał trzy gemy z rzędu, by ostatecznie polec w tie-breaku do 2.